Güncel Haberler

Aliyev’in cumhurbaşkanlığı adaylığı resmen onaylandı

İlham Aliyev’in cumhurbaşkanı adaylığı tescillendi. Azerbaycan Merkez Seçim Komisyonu’nun (MSK) bugün yaptığı toplantıda, 7 Şubat 2024’te yapılacak erken cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmak için başvuruda bulunan YAP Başkanı İlham Aliyev’in adaylığı kabul edildi. 15 kişinin cumhurbaşkanı adaylığını onayladı.

YAP ALİYEV’İ GÖREVLENDİRDİ

Azerbaycan’da Yeni Azerbaycan Partisi (YAP), 7 Şubat 2024’te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için parti başkanı İlham Aliyev’i aday gösterdi. YAP’ın 15 Aralık’ta başkent Bakü’de gerçekleştirdiği olağan kongresinde Cumhurbaşkanı İlham Aliyev seçildi. YAP’ın oybirliğiyle cumhurbaşkanı adayı seçildi.

SEÇİMLER ERKEN YAYINLANDI

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 7 Şubat 2024 ve 7 Aralık’ta cumhurbaşkanlığı erken seçimlerinin yapılmasına ilişkin kararnameyi imzaladı. Kararda, kararın Anayasa’nın 101. maddesine dayanılarak Seçim Kanunu’nun 179. maddesi uyarınca alındığı ve Merkez Seçim Komisyonu’na, seçimleri 7 Şubat 2024 tarihinde ve Yönetmelik’te öngörülen usule uygun olarak yapmakla görevlendirildiği belirtildi. seçim kanunu.

(İHA)

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
24 saattir haber yok!  İyi haber geldi24 saattir haber yok! İyi haber geldi
Bursa'da 3,7 büyüklüğünde deprem!Bursa’da 3,7 büyüklüğünde deprem!
Manisa'da yolcu minibüsü ile otomobil çarpıştı!  Yaralılar varManisa’da yolcu minibüsü ile otomobil çarpıştı! Yaralılar var

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu