Güncel Haberler

Düzce’de ormanlık alanlara girişler yasaklandı

Düzce Valiliği'nden yapılan açıklamada, Orman Yangınları Komisyonu'nun ormanların yangınlardan korunmasına yönelik bazı kararlar aldığı belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan veriler kapsamında yapılan açıklamada, ülke genelinde mevsimsel sıcaklık değerlerinin artması, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması ve hava sıcaklıklarının artması nedeniyle orman yangını riskinin artabileceği değerlendirildiği belirtildi. Orman alanları içinde ve çevresinde insan hareketliliği.

“İlimizin sorumluluk alanlarında meydana gelebilecek orman yangınlarını önlemek amacıyla, yasal veya zorunlu sebeplerle yetkililer ve orman idareleri tarafından izin verilenler ve belirlenen piknik alanları dışında tüm orman alanlarına giriş yasaktır. Temmuz'dan 15 Ekim'e kadar.

Şehirde yerde ateş yakılmamak kaydıyla, girişe izin verilen alanlarda soba, mangal, mangal, piknik tüpü ve semaver kullanılarak 10.00-20.00 saatleri arasında piknik düzenlenebilecek. Aydınpınar Milli Parkları, Güzeldere Şelaleleri ve Korugöl Tabiat Parkı ile Samandere Şelaleleri Tabiat Anıtı'nda 10:00-20:00 saatleri arasında sadece piknik tüpleri kullanılarak piknik düzenlenebilmektedir. “Orman, milli park ve tabiat parklarında ilgili idarece belirlenmek üzere piknik ve ateşsiz diğer eğlence faaliyetleri düzenlenebilir.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu