Güncel Haberler

Erzurum’da “askıda gözlük” uygulaması – Son Dakika Haberleri

Erzurum'da yıllardır gözlük satışı yapan Cesim Köse, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek amacıyla “gözlük asma” uygulamasını başlattı.

Cesim Köse, bu paylaşım kültürünü ilk olarak optik mağazasına gelen tanıdıklara anlattığını ve olumlu tepkiler aldığını söyledi: “Daha sonra fikrimiz çevremize yayıldı. Müşterilerimiz değişen gözlük reçeteleri veya başka sebeplerden dolayı eski gözlüklerini tarafımıza bırakabilirler. Temizliyoruz, bakımını yapıyoruz, onarıyoruz ve çerçevelerini koruyoruz. Daha sonra bizden gözlük isteyen ve maddi durumu iyi olmayan kişilere yardımcı oluyoruz. Vatandaşların bağışladığı gözlük çerçevelerine de cam desteği sağlıyoruz. Bu nedenle toplumda paylaşım kültürünü canlı tutmaya çalışıyoruz” dedi.

'Gözlük asma' uygulamasından haberdar olan müşterilerin verdiği destekten memnun olduğunu anlatan Cesim Köse, şöyle konuştu:


“Bazen yedek parça olarak kullanılmayan çerçeveleri kullanıyoruz. İhtiyaç sahibi insanların bardaklarını hiçbir tazminat ödemeden tamir ediyoruz. Yanımızda kalan göz hatları bazen marka haline gelir. Nostaljik gözlüklerin yanı sıra trend çerçeveler de mevcut. Eski veya modası geçmiş sayılmamalıdır. “Toplum olarak bu güzellikleri yaymamız lazım ama insanları da kırmamamız lazım.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu