Güncel Haberler

Hastanelerde yeni dönem, 81 ilde başlamıştı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Onaylı Randevu Sistemi açıklaması! “Artış var” diyerek duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz hafta uygulamaya konulan onaylı randevu sisteminde bir sorun olup olmadığının sorulması üzerine Koca, şunları söyledi: “Şu anda bir sorun yok diyebilirim. Özellikle kriz nedeniyle kapasitemizin yüzde 30'unu kullanamadık. Bu anlamda sadakat açısından randevularına gelen vatandaşlarımızda “Oranda ciddi bir artış olduğunu söyleyebilirim” dedi.

“SORUNUN ÇÖZÜNCESİNE KADAR MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Koca, bir muhabirin uygulama sonrası vatandaş sayısındaki artışı sorması üzerine şunları söyledi:

“Yarın koordinasyon konseyi toplantısını yapacağız. Bir ayın sonuçlarını önümüzdeki ay açıklayacağız. Buradaki asıl amacımız, kamuoyuna açık bir şekilde duyurmak. Vatandaşlarımızın bilgiye daha hızlı ulaşabilmesi için tüm çabamız ve çabamız bunun içindir. Gerek illerimizde gerekse şehirlerdeki hastanelerimizi tek tek ziyaret ederek değerlendirmeler yapıyoruz ve gerektiğinde eğitim ve araştırma merkezlerine iniyoruz. Asıl amaç vatandaşların tüm sektörlerde sağlık hizmetlerine erişimini sağlayana kadar çalışmaya devam etmek ama burada sorunları da görüyoruz” dedi. “

“TÜM ÇALIŞMALARIMIZI ÇÖZÜMLERE ADAPTIK”

Bir muhabirin sağlık hizmetlerine yönelik yeni projeler olup olmayacağını sorması üzerine Bakan Koca, şunları söyledi: “Artık en büyük önceliğimiz sağlık hizmetine ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımızın taleplerini en hızlı ve en uygun şekilde karşılamak. Bu sorunu çözene kadar daha yüksek öncelikli bir gündemimiz olmayacak.” “Bir çözüm var ve yakında hepimiz daha iyi sonuçlar göreceğiz” dedi.

jghlhl

(İHA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bahçeli ile Özel arasında 4'er soruluk tartışma! "Bu utanmazlar cevap versin"Bahçeli ile Özel arasında 4'er soruluk tartışma! “O utanmazlar cevap versin”
Uçurumdan düşmedi, kocası onu ölüme itti.Uçurumdan düşmedi, kocası onu ölüme itti.
Uçaklarda yeni dönem: Arama kurallarını kabul etmeyen yolcular uçağa alamayacak!  Bagaj, kişisel eşya ve eşyalar için de geçerlidir.Uçaklarda yeni dönem: Arama kurallarını kabul etmeyen yolcular uçağa alamayacak! Bagaj, kişisel eşya ve eşyalar için de geçerlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu