Güncel Haberler

Kışkırtıcı paylaşım iddiası: Peş peşe dava açıp kazanç sağlıyorlar! Her dört davadan biri ‘hakaret’ten açılıyor

Ankara Başsavcılığı, 2022-2023 dönemine ait 200 bin dosyayı inceledi. Sonuç olarak her dört vakadan biri hakaret içeriyor.

YARGIDA İŞ YÜKÜ ARTIYOR

Sosyal medya platformlarında açılan hakaret davalarının sayısı 55 bine ulaştı. Yeni Şafak haberine göre; Her ne kadar dijital ortamdaki hakaretler Soruşturma Genel Müdürlüğü’nü en çok ilgilendiren konulardan biri olsa da bu durum yargının iş yükünü de artırıyor.

YAPAY ZEKA KULLANIYORLAR VE KARŞI DAVA AÇIYORLAR

Öte yandan yetkililer, avukatların, temsil ettikleri kişilerin sosyal medya içeriklerini tarayan yapay zeka arayüzünü kullanarak birbiri ardına çok sayıda dava açtığını söyledi. Avukatların çoğu zaman farkında olmadığı bu iftira niteliğindeki dosyalardan kaynaklanan tazminat ve arabuluculuk ücretlerinin, avukatlar için bir gelir kaynağı olmaktan ziyade kazanca dönüştüğü iddia ediliyor.

PROMOSYON PAYLAŞIMININ ATEŞLENMESİ

Muhtemelen bazı avukatlar müvekkillerinin kışkırtıcı paylaşımlara tepkilerini hakaret davasına konu edebilir.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ne İmamoğlu ne de Kurum!Ne İmamoğlu ne de Kurum!
11 bin 462 yıla kadar hapis cezası isteniyor11 bin 462 yıla kadar hapis cezası isteniyor
Yağmurda vazgeçilmeziniz olacak!  Helly Hansen ceketi satıştaYağmurda vazgeçilmeziniz olacak! Helly Hansen ceketi satışta

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking