Güncel Haberler

Siyasiler tek ses oldu, Süper Kupa finalindeki skandala tepki yağıyor! Atatürk’ün sözüyle iki takımın koreografilerini paylaştı

İki Türk takımının karşı karşıya geleceği ve dünyanın merakla beklediği Süper Kupa finaline kısa süre kala patlak veren kriz, siyasilerin de tepkisini çekti. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “barış” vurgusunun yer aldığı pankart, tişört ve posterin huzursuzluğa yol açmasının ardından genel başkanlardan belediye başkanlarına kadar siyasetçiler tek ses olarak konuştu.

“KULÜPLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Krize yol açan kararın ardından yapılan paylaşımlar şöyle:

CHP lideri Özgür Özel: Türkiye Süper Kupası finalinin Suudi Arabistan’da oynanmayacağını söylemiştik. Dinlemedin. Riyad’da kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinin yer aldığı pankartı kaldıramayanların artık İstiklal Marşı’na da izin vermeyeceği bilgisi var. Kulüplerimizi destekliyoruz. Yetkilileri uyarıyoruz; Bu saçmalıkları durdur!

“ATATÜRK HAKKINDA MÜZAKERE YOK”

Anavatan Partisi lideri Muharrem İnce: Bu ifadeler doğruysa; Bir santim bile geri durma, biz seninleyiz! Mustafa Kemal Atatürk konusunda müzakere yok. Atatürk’ün adını anmaktan korkan bir TFF liderliği olamaz. Atatürk’ün oğulları Atatürk posteri olmadan maça çıkmayacak!

“SAHAYA ÇIKMAMAK, ARKADAKİ TUTUMUNUZDUR”

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ: Türk milletine ve Atatürk’e gösterilen saygısızlığı kabul etmemeniz ve sahaya çıkmamanız yerinde olacaktır.

“Bu futbol meselesi değil, hakimiyet meselesi”

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal: Süper Kupa’ya ev sahipliği yapacak Suudi Arabistan yöneticileri, Milli Egemenliğimizin simgesi ve Bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımızın okunmasını, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Cumhurbaşkanlığı Önderi’nin posterlerinin asılmasını yasakladı. Milli Mücadele, Büyük Atatürk, Maçın Oynanacağı Stadyumda! Futbol Federasyonu ve yetkilileri konuyu tartışıyordu! Mesele futbol değil, mesele egemenlik ve egemenliğimiz! Görüşmesi gerekenler, eğer hâlâ varsa, devlet adamları ve devlet ileri gelenleridir! Duamız krallarının ölümüne yas tutanlara duyurulur; Bunları artık yerlerine koyun ve milletimize haber verin!

TOPLANTI İKİ KOREOGRAFİLERİNİ PAYDAŞTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşpaylaşımında iki takımın koreografisinden oluşan bir kolaja yer verdi ve burada sadece Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözlerine dikkat çekti.

Gazeteci Ece Üner tepkisini şu şekilde ifade etti: “İstiklal Marşımız, Atatürk, bayrağımız ve Cumhuriyetimiz tehlikeye girerse o maçta top değil TC ayaklar altına alınır!!!!” Bunu da yaptığı paylaşımla dile getirdi.

Keşfetmek

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
10 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili 7 sürücü adliyeye sevk edildi10 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili 7 sürücü adliyeye sevk edildi
Okulda dehşet!  Liseli kızlar kavga etti, 1 öğrenci bıçaklandıOkulda dehşet! Liseli kızlar kavga etti, 1 öğrenci bıçaklandı
Sisin içinde kayboldu!  Yukarıdan görüldüSisin içinde kayboldu! Yukarıdan görüldü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking