Güncel Haberler

SON DAKİKA | Görüntüler geldi… Hollanda’da bir kafede rehine krizi! Bölgedeki evler tahliye edildi

Son dakika haber: Hollanda’nın doğusundaki Ede kentinde bir barda çok sayıda kişinin rehin alındığı açıklandı. Polis çevredeki 150 evin boşaltıldığını öğrendi.

“ŞU ANDA HERHANGİ BİR TERÖR İŞARETİ BULUNMUYOR”

Hollanda polisi yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ede’de 150 civarında ev boşaltılıyor. Vatandaş bunlara sahip çıkıyor. Şehir merkezindeki bir binada birden fazla kişinin dahil olduğu bir rehine durumu yaşanıyor. Nedenine dair pek çok soru olduğunu biliyoruz. Şu anda terörist bir saikin olduğuna dair bir belirti yok” dedi.

AW173441_01

Polis, bölgedeki halka olay yerinden uzak durma çağrısında bulunarak, bölgedeki tren seferlerinin aksadığını duyurdu.

SON DAKİKA: REHİNLERİN TÜMÜ SERBEST BIRAKILDI! 1 GÖZALTI

Hollanda polisi, rehinelerin tamamının serbest bırakıldığını, ülkenin doğusundaki Ede’de bir barda ise bir kişinin gözaltına alındığını duyurdu. (DHA/IHA)

AW173441_02

Ancak Hollanda’da yaşanan rehine krizi sırasında silahlı ve patlayıcı taşıyan bir kişiden bahsedildiği öğrenildi.

AW173441_03

“KOLLUK MÜZAKERELERİ MÜZAKERE ETMEYE ÇALIŞIYOR”

Öte yandan bölgedeki gelişmeleri NTV’den canlı olarak aktaran Güldener Sonumut, şunları söyledi: “İçeride çok sayıda insan var ancak rehinelerin sayısına ilişkin bilgi verilmedi. Tedbir amacıyla “Bölgedeki evler yıkıldı.” tahliye edildi. Bölgede hem özel kuvvetler hem de özel harekât var. İçeride bomba olup olmadığı bilinmiyor ancak silahlı kişilerin olduğu belirlendi. Şu ana kadar polis, bu eylemin bir terör eyleminden kaynaklanmadığı varsayımıyla hareket etti. Her şeye rağmen bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Polis uzlaşmaya çalışıyor. Ancak yine de tedirginler. Hemen yanında market olduğu için “Şu ana kadar herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Neden rehin alındıklarına dair resmi bir açıklama yapılmadı.” Dedi.

AW173441_04

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tişörtlerin dağıtıldığını duyan vatandaşlar akın etti!  İzdiham çıktı... Ezilme tehlikesiyle karşı karşıya kaldılar.Tişörtlerin dağıtıldığını duyan vatandaşlar akın etti! İzdiham çıktı… Ezilme tehlikesiyle karşı karşıya kaldılar.
Kurum İmamoğlu'nun açıklaması: Kurum’dan İmamoğlu’ndan açıklama: “30 yıl önceki köfteciyi hatırlarsınız ama…”
İstanbul'da gençlerle buluşan Erdoğan'ın, Ahmet Kaya'nın şarkısı çalınınca gözleri doldu.İstanbul’da gençlerle buluşan Erdoğan’ın, Ahmet Kaya’nın şarkısı çalınınca gözleri doldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking