Güncel Haberler

Tokatçı nerede ve ne zaman çekildi? Tokatçı filmi oyuncuları kimdir? – Son Dakika TV Rehberi Haberleri

Tokatçı bir kez daha televizyonda karşımıza çıkıyor. Sevdiği kızla evlenmek için İstanbul'a gelen ve başına gelen olaylar sonrasında tokatçı olmayı öğrenen Osman'ın başından geçenler anlatılıyor. Peki Tokatçı nerede ve ne zaman çekildi? Tokatçı filminin oyuncuları kimlerdir?

TOKATÇI OYUNCULARI KİMLERDİR?

Sevilen Türk filmi Tokatçı'nın oyuncu kadrosunda Kemal Suna, Ali Şen (Hasan Ağa), Şevket Altuğ (Şevket), Nazan Saatçi (Emine), Ünal Gürel (Kara/Karbonat Erol), Süheyl Eğriboz (Sarı Recep) yer alıyor. , Selahattin Fırat (Deli Sait gibi isimler var), Zeki Sezer (Kumarbaz Avni), Şeref Çokşeker (Emine'nin annesi).

TOKATÇI NE ZAMAN ÇIKARILDI?

Yönetmenliğini Natuk Baytan'ın yaptığı Tokatçı 1983 yılında çekildi. Tokatçı filmi Sarıyer Reşitpaşa'da çekildi.

TOKATÇI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Osman, köy muhtarı Hasan Ağa'nın kızını seviyor. Hasan Ağa, kızı için çok para ister. Daha sonra İstanbul'a giden Osman, çoğu zaman aç kalarak başlık parasından tasarruf eder ancak köyüne dönerken tokatlanır (soyulur). Daha sonra tekrar İstanbul'a giden Osman, tesadüfen asker arkadaşı Şevket ile tanışır. Şevket, Osman'a tokat atmayı öğretir. Osman çok para kazanır ve köye döner. Şevket'le plan yapıp Hasan Ağa'ya tokat atar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu