Güncel Haberler

Yunan basını: Fatih Terim, Panathinaikos’tan gönderildi

Panathinaikos'tan ayrılan Fatih Terim, yaptığı açıklamada, “Sayın Başkan Alafouzos ile 2024-2025 sezonu planlarımızın uyumlu olmadığı konusunda mutabakata vardık.”

REKLAM

Teknik Direktör Fatih Terim, Yunanistan Süper Ligi'nde bu sezonun bitimine bir maç kala Panathinaikos'tan ayrıldı. Yunan gazetesi Ekathimerini, Panathinaikos başkanı Giannis Alafouzos'un Fatih Terim'i takımdan gönderdiğini yazdı.

Gazetenin haberine göre perşembe gününden bu yana teknik direktör kadrosuyla ilgili takım içinde büyük bir çalkantı yaşanırken, başkan Alafouzos, Terim'in “işleri düzene koyamaması” nedeniyle acil değişiklik yapma kararı aldı.

Panathinaikos, Terim'in yerine kulübün eski yardımcı antrenörlerinden Christos Kontis'i atadı.

Terim yönetimindeki Panathinaikos, çarşamba günü Selanik'te PAOK'a 4-1 mağlup oldu ve üst üste üç yenilginin ardından dördüncü sıraya geriledi. Bu nedenle takımın şampiyonluk şansı yoktu.

70 yaşındaki Terim, internet üzerinden yaptığı açıklamada, kulüp sahipleriyle yaptığı görüşmenin ardından kulüpteki 5 aylık görev süresini tamamladığını söyledi.

Galatasaray'ın teknik direktörü olarak ülkesinde 8 şampiyonluk kazanan Terim, “2024-2025 sezonu planlarımız uymadı” dedi.

Terim, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dün akşam görüşerek durum değerlendirmesi yaptığımız Sayın Başkan Alafouzos ile 2024-2025 sezonuna yönelik planlarımızın uyumlu olmadığı kanaatine vardık. Değerlendirme sonucunda mesleki ilişkimize devam etmeme kararı alındı.” dedi.

Terim, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Geçen Aralık ayından bu yana takımımla birlikte var gücümüzle çalıştığımız Panathinaikos Futbol Kulübü'nde hedefimiz, 2023-2024 sezonunu şampiyon tamamlamak ve Panathinaikos taraftarına, çok değerli bir deneyim.” 13 yıldır kazanamadıkları şampiyonluk. Dün akşam görüşerek durumu değerlendirdiğimiz Sayın Başkan Alafouzos. “2024-2025 sezonu planlarımızın örtüşmediği sonucuna vardık, profesyonel ilişkimizi sürdürmeme kararı aldık.” dedi.

Terim, şunları söyledi: “Bu altı ay boyunca bizi kucaklayan, bana ve takımıma her fırsatta sevgi ve saygı gösteren Panathinaikos taraftarlarına, Sayın Başkan Giannis Alafouzas'a, kulüp çalışanlarına ve futbol kamuoyuna özellikle teşekkür ediyorum. Atina'da geçirdik bakalım yeni yollar ve geziler ne zaman uzakta olmayacak.” İstiyorum.” dedi.

Panathinaikos, Yunanistan şampiyonası play-off grubunda 71 puanla 4. sırada yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu