Güncel Haberler

Yürekleri ısıtan kurtarma – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri Gaziemir'de bir evde çıkan yangına müdahale ederken yürekleri ısıtan anlar yaşandı.

İtfaiye ekipleri, dumandan etkilenen ve kalbi duran kediye kalp masajı yaparak hayata döndürdü. Konak'ta bir kurtarma operasyonu daha gerçekleştirildi. Ekipler, tel çitlerin arasına sıkışan kirpiye önce su verdi, ardından telleri keserek hayvanı serbest bıraktı.

Gaziemir Atıf Bey Mahallesi'nde yangın ihbarını alan İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, hızla bölgeye sevk edildi. Ekipler bir apartmanın üçüncü katında çıkan yangına müdahale ederken, ev sahibi kedisinin içeride kaldığını söyledi. İzmir itfaiye ekipleri yangını söndürmeye çalışırken kediyi aramaya başladı. Kediyi bulan itfaiye ekipleri, kalbinin durduğunu fark ederek kediyi hayata döndürmek için birkaç dakika kalp masajı yaptı. Kedinin bilinci yerine gelince ekipler büyük sevinç yaşadı. Ekipler, kediye temiz hava solunum cihazıyla hava verip su içirdikten sonra hayvanı sahibine teslim etti. Veterinere götürülen kedinin sağlık durumunun iyi olduğu anlaşıldı.

Mahsur kalan kirpiye su içirdiler
Konak Güzelyalı'da bir kurtarma operasyonu daha gerçekleştirildi. İhbarın ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli, 40. Cadde'de tel çitlerin arasına sıkışan kirpinin imdadına yetişti. Ekipler, sıkıştığı için hareket edemeyen kirpiye önce su içirdi, ardından telleri keserek hayvanın yeniden özgürlüğüne kavuşmasını sağladı.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu