Güncel Haberler

Bucalı millî yüzücü Bulgaristan’dan altın madalya ile döndü – SPOR

Buca Belediyesi Spor ve Gençlik Kulübü yüzücülerinden 14 yaşındaki milli atlet Irmak Yeşilçavdar, Bulgaristan'da düzenlenen 2024 Karadeniz Kupası'ndan iki altın ve bronz madalyayla döndü. Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, “Nehir hem Buca'nın hem de ülkemizin gururu haline geldi.”

Buca Belediyesi'nin “Yüzemeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında 6 yıl önce yüzmeye başlayan Irmak Yeşilçavdar, milli takım seçimi sırasında sırtüstü yüzmede aldığı diplomayla milli takımda oynamaya hak kazandı. Mayıs ayında düzenlenen uzun parkurda takım. Milli yüzücü, 7-9 Haziran tarihleri ​​arasında Bulgaristan'ın Varna kentinde düzenlenen ve 5 farklı ülkeden 129 sporcunun katıldığı Karadeniz Kupası'nda ülkemizi temsil etti. Genç sporcu, 50 ve 100 metre sırtüstü yüzme branşlarında 14-15 yaş kategorisinde birinci olarak 2 altın madalyanın yanı sıra 50 metre serbestte 14-15 yaş kategorisinde bronz madalya kazandı.

“GENÇLERİMİZİN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ”
Buca'ya madalyalarla dönen Irmak Yeşilçavdar'ı tebrik eden Belediye Başkanı Görkem Duman, şunları söyledi: “Genç sporcumuzun azmi ve çalışkanlığıyla daha nice başarılara imza atacağına inanıyoruz. Bu yolda ona destek olmaya devam edeceğiz. Buca’nın ve ülkemizin adını dünyaya duyurdu. “Onunla gurur duyuyoruz” dedi.

MİLLİ SPORCUDAN BUCA BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR
Başarılı yüzücü Irmak Yeşilçavdar ise bugüne kadar kendisine sağlanan tüm imkanlardan dolayı Buca Belediyesi'ne teşekkür ederek şunları söyledi:
“Buca'da doğup büyüyen bir genç olarak, Buca Belediyesi ve Sayın Valimin desteğiyle, ay yıldızlı forma altında yarışları 2 altın ve 1 bronz madalya ile tamamlayarak ülkeme dönmenin büyük mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Öğretmenlerim bana 6 yıl verdi.”
Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking