Güncel Haberler

Buckingham Sarayı Kral Charles’ın hastalığını duyurdu! “Endişe verici”

Kasım ayında 75 yaşına giren Kral Charles’ın sağlık durumu hakkında geçtiğimiz haftalarda Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamada, kralın iyi huylu prostat hiperplazisini tedavi etmek için düzeltici bir ameliyat geçireceği belirtilmişti.

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Kral Charles’ın ocak ayı sonunda prostat büyümesi nedeniyle hastanede tedavisi sırasında “kaygı verici” bir şeyin fark edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Sonraki testlerde bir kanser türü teşhis edildi” denildi. Açıklamada, düzenli bir tedavi programının başlatıldığı ve doktorların krala halka açık programlarını ertelemesini tavsiye ettiği kaydedildi.

Açıklamada, kralın resmi görevlerini yerine getirmeye devam edeceği belirtildi: “Gördüğü tedavi konusunda tamamen iyimser ve bir an önce görevine dönmeyi sabırsızlıkla bekliyor.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca Kral’ın spekülasyonlardan kaçınmak için hastalığıyla ilgili bilgileri paylaşmayı seçtiğinin altı çizildi.

PROSTAT KANSERİ DEĞİL!

Buckingham Sarayı sözcüsü ayrıca Kral Charles’ın sağlık durumuyla ilgili ayrıntıları da paylaştı. Sözcü, Kral’ın prostat kanserine yakalanmadığını vurguladı ve şu anda daha fazla bilgi verilmeyeceğini kaydetti.

King’in kanserinin evresine ilişkin ayrıntı vermeyen sözcü, tedavisinin şimdilik hastane dışında devam ettiğini ve King’in birçok programını ertelediği veya iptal ettiği için pişman olduğunu söyledi.

İNGİLTERE, İSKOÇYA, GALLER VE KUZEY İRLANDA BAŞBAKANLARINDAN İYİ ŞANS AÇIKLAMALARI!

Kral Charles’ın kanser haberini duyan Başbakan Rishi Sunak, X hesabından şunları paylaştı: “Majesteleri’ne tam ve hızlı bir iyileşme diliyorum. Kısa sürede tam gücüne kavuşacağından hiç şüphem yok.” Şunları beyan etti:

İskoçya Bölge Birinci Bakanı Hamza Yusuf da sosyal medya paylaşımında geçmiş olsun dileklerini paylaşarak, şunları söyledi: “Düşüncelerim Majesteleri, Kraliçe ve Kraliyet Ailesi’nin diğer üyeleriyle birlikte. Bunun bizim için endişe verici bir an olacağını biliyorum. hepsi.” değerlendirmesini yaptı.

Kuzey İrlanda Bölge Birinci Bakanı Michelle O’Neill şunları söyledi: “Kral Charles’ın hastalığını duyduğuma üzüldüm. Ona iyi bakım ve hızlı ve tam iyileşme diliyorum.” dedi.

Galler Bölge Birinci Bakanı Mark Drakeford da tüm Galler’in dualarının Kral Charles’la olduğunu kaydetti. Kral Charles’ın ocak ayında prostat büyümesi nedeniyle tedavi göreceği açıklanmış ve Kral 26 Ocak 29 Ocak’ta hastaneden taburcu edilmişti.

Annesi Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünün ardından 73 yaşında tahta çıkan ve 74 yaşında taç giyen Charles, İngiltere’nin en uzun süre görev yapan veliaht prensi ve tahta çıkan en yaşlı kralı unvanını taşıyor.

(AA)Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Depremzedeler, yıkılan Ebrar alanının bulunduğu bölgede vefat eden yakınlarını andı!Depremzedeler, yıkılan Ebrar alanının bulunduğu bölgede vefat eden yakınlarını andı!
Sevgilisi onu başından vurdu!  Hayati tehlike devam ediyorSevgilisi onu başından vurdu! Hayati tehlike devam ediyor
Hatay'da kaza!  Polislerin bulunduğu midibüs devrildiHatay’da kaza! Polislerin bulunduğu midibüs devrildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking