Güncel Haberler

Filistin Esirler Heyeti: İsrail, Filistinli tutuklulara baskılarını ramazanda iki katına çıkardı

Filistinli tutuklulardan oluşan heyet başkanı Faris, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “İşgal devleti İsrail hapishane yönetimi (SHABAS), Ramazan ayının başından bu yana Filistinli tutuklulara yönelik baskıyı iki katına çıkardı. “Tutukluların durumu daha da kötüye gidiyor.” kimsenin hayal edemeyeceği kadar tehlikeli.” dedi.

Faris, cezaevlerinde Filistinli tutuklulara yönelik şiddetli dayak, aşağılama, hakaret ve Kur’an-ı Kerim’e el konulması gibi uygulamaların arttığına dikkat çekerek, tüm bunların İsrail hükümetinin koruması altında gerçekleştiğini vurguladı.

Faris, SHABAS direktör vekili Koby Yaakobi’nin aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’e yakın olduğunu belirterek, Yaakobi’nin bu göreve atanacak mahkumların onuru, sağlığı ve hayatları pahasına Ben-Gvir’e olan sadakatini göstermeye çalıştığını kaydetti. konum. .

Faris, Filistinli tutsaklara yönelik intikam politikası yürütüldüğünün altını çizerek, şöyle konuştu: “Esas olarak mahkumların sağlığını etkileyen intikam politikalarının devam etmesiyle birlikte mahkumların hayatı tam anlamıyla tehlikeye girmiş ve koşullar daha da ciddileşmiştir.” Tahmin edebileceğinizden daha tehlikeli.” dedi.

Filistin Esirler Komitesi’nden daha önce yapılan yazılı açıklamada, İsrail gözaltı merkezleri ve cezaevlerinin 7 Ekim’den sonra “gerçek bir mezbahaya dönüştüğü”, tutuklulara her türlü işkencenin uygulandığı ve darp edildiği vurgulanmıştı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığı 7 Ekim’den bu yana, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik gözaltılar, baskınlar ve saldırılarda artış yaşandı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te tutuklu bulunan Filistinli sayısının 7 Ekim’den bu yana 7 bin 630’a yükseldiği iddia edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu