Güncel Haberler

Güneş sisteminde daha önce bilinmiyorlardı! Neptün ve Uranüs etrafında yeni uydular tespit edildi

Güneş sisteminin daha önce bilinmeyen uyduları Hawaii ve Şili’deki teleskoplar tarafından keşfedildi ve bunun sonucunda gökbilimciler, Neptün’ün etrafında dönen 2 uyduya ek olarak Uranüs’ün etrafında bir küçük uydunun daha bulunduğunu ortaya çıkardı.

BİR TURU 27 YILDA TAMAMLADI

Washington’daki Carnegie Bilim Enstitüsü’nden gökbilimci Scott Sheppard, küçük uydunun Güneş’e en uzak buzlu gezegen olan Neptün’ün etrafındaki yörüngesini yaklaşık 27 yılda tamamladığını söyledi.

Sheppard ayrıca henüz keşfedilmemiş birçok küçük uydunun olabileceğini de söyledi. Tahmini çapı 8 kilometre olan Uranüs’ün yörüngesindeki yeni uydunun muhtemelen gezegenin uyduları arasında en küçüğü olabileceğini de belirtelim. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kalan 7 aylık emekli maaşından eşi için vazgeçti!  Her şeyini ona adadı: Bu maaşlarla geçimlerini sağlıyorlarKalan 7 aylık emekli maaşından eşi için vazgeçti! Her şeyini ona adadı: Bu maaşlarla geçimlerini sağlıyorlar
İmamoğlu, Bakanın açılış davetini açıkladı!  İmamoğlu, Bakanın açılış davetini açıkladı! “İlk defa gidiyorum”
8 bakan yıkıldı, iki kez temel atıldı!  Havalimanının açılamaması tepkilere yol açtı: 2011'den bu yana gündem bu oldu8 bakan yıkıldı, iki kez temel atıldı! Havalimanının açılamaması tepkilere yol açtı: 2011’den bu yana gündem bu oldu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking